تیر ۱, ۱۳۹۷

htaccess. سایت من کجاست ؟

htaccess

اطمینان داشته باشید بعد از مدتی کار با وردپرس نیاز پیدا می کنید که تغییراتی در htaccess. خود ایجاد کنید ، در ابتدا شاید خیلی از حرفه ای ها این مطلب رو ساده و به درد نخور بدونن ، ولی کافی است یک سرچ ساده در گوگل انجام بدهید و ببینید مطالب بسیار زیادی به زبان انگلیسی و فارسی در این زمینه گفته شده است و کاربران زیادی سوال مطرح کرده اند .

در ابتدا یک توضیح ساده در مورد htaccess. :

این کلمه مخفف و یا کوتاه شده hypertext access است ، این فایل در محل تنظیمات FTP شما برای یک سری تغییرات و تنظیمات موجود است .

به طور خلاصه هنگام که شما از یک (content management system (CMS آماده مثل دروپال ، جوملا و وردپرس استفاده می کنید نیاز پیدا می کنید برای برطرف کردن یک سری ارورها که در زیر به اون ها اشاره می کنم تغییراتی در آن ایجاد کنید .

 

  • 400 – Bad request
  • 401 – Authorization Required
  • 403 – Forbidden
  • 404 – File Not Found
  • 500 – Internal Server Error

بعضی از پشتیبانی سرورها اجازه تغییرات و دسترسی به این فایل را به شما نمیدهد ولی اکثر آن ها در پوشه های مخفی می وانید این فایل را پیدا کنید ، هنگامی که وارد تنظیمات FTP خود میشوید ، گزینه File Manager را انتخاب کنید و در صفحه popup که برای شما باز می شود تیک گزینه Show Hidden File را بزنید و وارد وب روت خود شوید ، در این مکان فایل را پیدا خواهید کرد ، توجه داشته باشید ممکن است این فایل اصلا برای شما ساخته نشده باشد ، در این صورت این فایل را با پسوند txt. ایجاد کنید .

Sample Directory selection

البته به مسایل امنیتی هم توجه زیادی داشته باشید و در خیلی موارد که برای رفع مشکلات سایت خود مجبور به تغییراتی در این فایل می شوید مراقب باشید و هر کدی که معتبر بود و در سایت های خوب معرفی شده بود استفاده کنید .

 

 

برچسب مقاله

پست مرتبط