تیر ۲۵, ۱۳۹۷

گوگل به کاربران تولید کننده محتوا پول می دهد

گوگل دست به جیب می شود

برای افزایش محتوای وب سایت یوتیوب گوگل پول خرج می کند.

 

گوگل دست به جیب می شود

گوگل دست به جیب می شود

 

چند وقتی است که سایت های اشتراک گذاری فیلم به صورت رایگان در سراسر اینترنت شروع به فعالیت کرده اند. یکی از قدیمی ترین سایت ها در این زمینه وب سایت گوگل یوتیوب بوده که بیشترین بازدید کننده بین این سایت ها داشته است. با توجه به امکانات رایگان این گونه سایت ها و افزایش بازدید کننده ها و در واقع سیر صعودی این موارد گوگل بر آن شده است تا بتواند حجم بیشتری از اطلاعات را در سایت یوتیوب قرار دهد. به همین دلیل این سایت قدیمی در تلاش است تا با آماده سازی بستری مناسب کاربران تولید کننده محتوای بیشتری را جذب کند.

آینده نگری:

یکی از کارهای خوبی که گوگل انجام داده است آینده نگری است. گوگل تلاش می کند آینده را از آن خود کند. به همین دلیل بررسی های لازم را جهت ایجاد آینده ای روشن انجام داده و روش های خوبی را پیش گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بستر سازی:

گفته می شود گوگل مکان های خاصی را برای کاربران حرفه ای و نیمه حرفه ای و مبتدی خود که قصد تولید محتوای ویدئویی را دارند ایجاد کرده است. این مکان ها در جاهای مختلف طراحی شده اند تا کاربران بدون دغدغه از دارا بودن امکانات و تجهیزات پیشرفته بتوانند تولید محتوا کنند. در ضمن استفاده از کلیه این امکانات رایگان خواهد بود.

ایجاد انگیزه:

مرحله بعدی این استراتژی و برنامه ریزی هدفمند گوگل ایجاد انگیزه در تولید کنندگان است. گوگل یوتیوب تصمیم گرفته است به کاربرانی که برای سایت یوتیوب محتوای مناسب ایجاد می کنند بسته به تخصص و نوع آموزش و محتوا هزینه هایی را پرداخت کند. این پرداخت هزینه کمک شایان ذکری به جذب کاربران خواهد بود.

جهانی سازی:

این سرویس گوگل و امکانات تولید محتوا و ارائه تجهیزات رایگان در حال حاضر محدود به کشور آمریکاست اما به زودی گوگل این سرویس را در کشورهای دیگری نیز اجرا خواهد نمود. این امکانات در کشورهای مختلف موجب خواهد شد که کاربران از کشورهای مختلف تولید کننده محتوا بوده و به این ترتیب بازدید کنندگان بیشتری از سر تا سر جهان را جذب خواهد کرد.

جمع بندی:

الگویی که گوگل پیش گرفته را می توان کامل ترین و جامع ترین الگو برای در دست داشتن آینده دانست. بسیار خوب است که وب سایت ها و موسسات ایرانی نیز از این سیستم ها درس گرفته و در تلاش برای جذب هر چه بیشتر مشتریان باشند.