خرداد ۶, ۱۳۹۷

در زمان سرقت محتوای وب سایت خود چه کاری انجام بدهیم؟

سرقت محتوای وب سایت

در این مقاله درباره سرقت محتوای وب سایت شما توسط  اشخاص غریبه و استفاده از آن ها بدون ذکر نامی از شما  و راهکارهای جلوگیری از آن می باشد پس در ادامه با ما همراه باشید .

سرقت محتوای وب سایت

سرقت محتوای وب سایت یکی از دغدغه های اکثر صاحبان وب سایت است ، وقتی شما برای تولید محتوا زمان زیادی صرف می کنید و در جایی مشاهده می کنید که شخصی در حال استفاده از مطالب شما می باشد احساس ناامیدی و عصبانیت میکنید ، ولی راهکارهایی برای کمتر شدن سرقت محتوای وب سایت وجود دارد که در اینجا به بیان آن ها می پردازم .

سرقت محتوای وب سایت چیست ؟

  • استفاده از عکس های شما بدون ذکر نام شما
  • استفاده از نوشته های شما بدون ذکر نام وب سایت شما
  • نقل کردن مطالب شما بدون ذکر نام شما

به هنگام سرقت محتوای وب سایت چه اقداماتی باید انجام داد ؟

همیشه شما می خواهید از نشر مطالب خودتان بدون ذکر نام شما یا وب سایت شما جلوگیری کنید ، برای این مساله راهکارهای زیر پیشنهاد می گردد :

۱ – عکس بگیرید

قبل از انجام هر کاری یک اسکرین شات از صفحه ای که در آن به وضوح سرقت محتوای وب سایت شما انجام شده است به عنوان مدرک بگیرید ، این کار به شما کمک می کند  از انکار این مساله  توسط شخص استفاده کننده جلوگیری کنید .

۲ – با صاحب سایت تماس بگیرید

خیلی از این دست مشکلات پس از تماس گرفتن با صاحب سایت حل میشود ، شما میتوانید با تماس تلفنی و یا ارسال ایمیل درخواست خود را نسبت به پاک کردن مطلب شما یا ذکر نام وب سایت شما به عنوان منبع مطرح کنید .

در موارد بسیاری شما راه های ارتباطی با صاحب وب سایت را از طریق سایت Whois.net پیدا میکنید ، کافی است آدرس وب سایت شخص موردنظر را در آنجا سرچ کنید .

سرقت محتوای وب سایت

۳ – تماس با میزبان وب سایت

اگر پس از تماس برقرار کردن با صاحب وب سایت نتیجه مناسبی در زمینه سرقت محتوای وب سایت خودتان نگرفتید و شخص حاضر به پاک کردن مطلب شما نشد ، مرحله بعدی تماس با میزبان وب سایت است ، شما میتوانید مدارک خود را به میزبان وب سایت ارسال کنید و درخواست خود را مطرح کنید ، برای پیدا کردن میزبان وب سایت مورد نظر می توانید از Whoishostingthis.com استفاده کنید .

سرقت محتوای وب سایت

۴ – ارتباط مستقیم با گوگل

اگر با استفاده از راه های قبلی هیچ جوابی دریاف نکردید ، آخرین راه ارتباط مستقیم با گوگل است ، برای این کار به Contact Google Directory رفته و درخواست خود را نسبت به سرقت محتوای وب سایت خودتان مطرح کنید ، اطمینان داشته باشید گوگل به این درخواست شما پاسخ می دهد و از این مساله را که شما خالق و تولید کننده این محتوا هستید اطلاع دارد .

ارتباط با گوگل

همچنین اگر از ابزار وب مستر گوگل استفاده می کنید ، می توانید به قسمت Google Spam Report رفته و درخواست خود را مطرح کنید .

گزارش به گوگل در وب مستر تولز

متاسفانه اکثر صاحبان وب سایت ، در مقاطعی سرقت محتوای وب سایت را تجربه می کنند ، شما میتوانید با استفاده از راهکارهای بالا تا حد زیادی از این مساله جلوگیری کنید و با ادامه کار خود به رشد وب سایت و پیشرفت مطالب خودتان در موتورهای جستجوگر کمک کنید .

برچسب مقاله

پست مرتبط